Binaların açıkta kalan bölümlerinden bir olan balkon, gerek yağışlarla gerekse de temizlik sırasında sıkça suya maruz kalmaktadır. Bina yapımı sırasında düzgün yapılmayan, kalitesiz malzeme kullanılan veya gideri doğru konumlandırılmayan balkonlarda kısa sürede su fayansların arasına sızmaya başlamaktadır. Bu oluşan sızıntı fayans ve derzlerin kalkmasına, duvarlarda çatlaklar oluşmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda alt katı da etkilediği için sadece size değil komşularınızın evine de zarar vermekte ve istenmeyen tatsızlıklar çıkarabilmektedir.

Bu sorunlardan kurtulmak için sızıntıyı farkettiğinizde balkon su izolasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Oluşacak zarar ve tadilat masraflarına göre bu işlemin maliyeti oldukça düşüktür.

Eğer balkonunuz gideri doğru yerde konumlandırılmamış ve eğimi gidere doğru değilse maliyet artmaktadır. Bunu sebebi ise kalebodurların veya seramiklerin komple kırılıp atılacak olması ve sonrasında balkona tekrar eğim verilip, seramik veya kalebodur döşenecek olmasıdır.

Uğur çatı izolasyonu olarak balkonunuzdaki su sızıntılarını doğru şekilde tespit edip, balkon su izolasyonu işlemini kısa sürede ve kalıcı şekilde yerine getiriyoruz. İrtibat numaramızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.