Kiremitlerin, çatı izolasyonunun yenilendiği ve çatı tamirinin yapıldığı villa Büyükçekmece ilçesinin Mimaroba semtinde bulunmaktadır.
Çatıda mevcut bulunan kaplama malzemesi oval çingene kiremitleriydi. Bu kiremitler ve diğer yalıtım malzemeleri rüzgar, ısı değişimleri, yağış gibi atmosferik sebeplerle, kuş gibi canlıların ortaya çıkardığı sebeplerle zamanın da etkisiyle parçalanmış ve deforme olmuştu.

Tamir ve yenileme ihtiyacı olan çatıya aşağıdaki işlemler uygulanmıştır:

  1. Mevcut oval çingene kiremitlerinin zamanla kırılıp deforme olmasıyla bunları iptal edilip kaldırılmış ve diğer yalıtım malzemeleri de söküldü.
  2. Kaldırılan Çingene kiremitlerinin yerine Osmanlı kiremiti konuldu.
  3. Kuşluk, parafet ve gizli derelere çift kat olmak üzere siyah kumlu ve folyolu izolasyon uygulaması yapılmıştır.

Çatı ustası ekibimizle yaptığımız bu işlemler sonucunda villanın çatı izolasyonu yenilendi, çatı tekrar ısı ve su yalıtımını tam olarak yerine getirir duruma geldi. Kaliteli ve modern malzeme ve yöntemlerle yaptığımız bu işlemler sonucunda Saadet Hanım evinin çatısında oluşan problemlerden uzun yıllar kurtulmuş oldu.

Bu işlemden fotoğraflarımız aşağıdadır.

Çatı İzolasyonu Yapılan Binanın Görünümü  Çatı Tamiri Öncesi Saadet Hanımla Fotoğrafımız Çatı Ustalarımız İşinin Başında Çatı Ustası Ekibimiz

Kumlu membran üstüne kiremit kaplama  Kuşluk kiremit kaplama Mimaroba Çatı Kiremit Aktarma Mimaroba çatı yalıtımı işlemi

Mimaroba kiremit çatı  Mimaroba villa çatı izolasyonu Folyolu Çatı İzolasyonu Parafete çift kat membran uygulaması