Çelik çatı yapımı; çelik, profil, oluklu metalik ve eternit levhalar kullanılarak yapılan çatı ve çatı yapım çeşididir. Bu çatı çeşidi genellikle fabrika, atölye, depo, spor salonu ve hangar gibi yapılarda kullanılmaktadır.

Depreme dayanıklılığı yüksek olduğu için özellikle İstanbul gibi deprem riski yüksek yerlerde binalarda kullanımı da hızla artmaktadır. Yapısı ve kullanılan malzemelerin özelliği nedeniyle binaya daha az ek yük oluşturur ve binanın dayanıklılığını artırır. Diğer çatı sistemlerine göre daha hafiftir. Kurulumu daha kısa sürede ve her mevsim yapılabilmektedir. Sökülüp tekrar kurulumu kolaydır ve defalarca sökülüp kurulsa bile sorun çıkarmaz.

Kullanılan malzemenin fabrikasyon olması sonucu malzeme kalitesi daha yüksek ve stabildir. Bu durum dayanıklılığını yüksek olmasını sağlar ve uzun yıllar problem çıkarmaz. Yangına dayanıklılığı oldukça yüksektir.

Taşıma kapasitesi zayıf yapılarda ve zeminlerde uygulanması tercih edilmektedir. Aynı zamanda zayıf yapı ve zeminlerde binayı destekleyici iş görerek binanın dayanıklılığını artırmaktadır.

Yapıldığı yapıya ve çevreye estetik, modern bir görünüm kazandırmaktadır. Kullanılan malzemenin geri dönüşüm oranı yüksek olduğu için çevreye zararı minimum düzeydedir.

Çatı izolasyonu işlemi de kolayca yapılabilmektedir.

Çelik çatı yapımı ve onarımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.