Eksiz oluk sistemi; binanın bir cephesinden diğerine ek yeri olmadan tek parça halde takılan bir yağmur suyu taşıma sistemidir. Bu haliyle geleneksel oluk sistemlerinden ayrılmaktadır.

Tek parça olması sayesinde deformasyona uğraması diğer sistemlere göre çok daha uzun sürmektedir. Diğer sistemlerde zaman içinde güneş ışını, hava sıcaklığındaki değişimler gibi sebepler etkilenerek ek yerleri deformasyona uğramaktadır. Ek yerlerinde oluşan deformasyon sonucu su sızdırmaya başlamakta, bu sızan su ise binanın sıvasına, evlerin duvar ve tavanlarına, çatı izolasyonu malzemelerine zarar vermektedir. Eksiz oluk sistemlerinde ise ek yeri bulunmadığı için böyle sorunlarla karşılaşılmaz ve ömrü diğer sistemlere göre 3 kat daha fazla olmaktadır.

Diğer sistemlere göre daha kalın olan bu oluk sistemi aynı zamanda daha dekoratif bir görünüme de sahiptir. Çeşitli renk seçenekleri mevcuttur ve büklüm yerleri daha estetik durmaktadır.

Binanızdaki oluk sistemini değiştirmek veya yeni yapılan binanıza bu sistemi yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.