Yapıların en üstünde bulunan teraslar üstü kapalı olmadığı zaman su geçirmeye ve ısı kaçağına en uygun alanlardır. Evimize değer katan teraslar bu yüzden kabusumuz da olabilmektedir.

Bilhassa bina yapımı sırasında dikkatsizce ve kalifiye olmayan işçilikle yapılan veya hiç yapılmayan teras izolasyonu kısa sürede evimizin duvarlarına ve tavanına su sızdırmasına ve evimizin ısınma maliyetlerinin artmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda binanın duvarlarında, sıvasında ve eğer yapılmışsa mantolama uygulamasında zararlara yol açmaktadır. Bu olumsuz durumların önüne geçmek veya daha fazla zararı engellemek için kalifiye ustalar tarafından, modern ve dayanıklı malzemelerle teras izolasyonu yapılması gerekir. Bu uygulama sonucunda mevcut su kaçakları giderilir, eğer terasın eğimi yanlışsa tekrar eğimlendirilir ve uzun yıllar su sızdırması derdiyle uğraşmazsınız. İhtiyaca ve isteğe göre ısı izolasyonu da yapılmaktadır.

Bu uygulamada membran yalıtım malzemesinden epoksi malzemelere kadar çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Çatı ustası ekibimiz terasınıza en uygun malzemeleri seçip size sunacaktır. Bu işlemle ilgili her türlü sorun sormak ve bu hizmeti almak için bizimle iletişime geçin.